Dr. Hanish alapján - 128 oldal-as könyv.
A tartalomból:
A tudatos légzéssel elősegítjük szellemi munkaképességünket éppúgy, mint testi egészségünket, és legfőképpen az idegerőt, amitől ma inkább, mint valaha, sok siker függ. A mi ideg, és gondolaterőnkkel szemben ma nagyobb követelmények állnak szemben, mint valaha. Ezért gondoskodnunk érdemes azok kifejlesztéséről és tökéletesítéséről. Jobb légzéskapacitást kilégzési mondásokkal, fohászokkal, imákkal és énekekkel érünk el, ami minden légzésművészetnek az alapja, és tovább is léphetünk a rendszeres ütemes légzésgyakorlatokra, melyekben a régi bölcsek a fejlődéshez és a bölcsességhez vezető utat fedezték fel.
A könyv itt megvásárolható: http://mazdaznan.eu/hu/kiadvanyok
Mint minden légzésgyakorlat előtt, úgy most is előbb végezzük a fesztelenítő kilégző gyakorlatot.
Székre ülünk úgy, hogy a lábszárak függőlegesen, a combok vízszintesen legyenek, s a talpak egészen a földön nyugodjanak. Ha a szék magassága nem megfelelő, segíthetünk úgy, hogy vagy párnát teszünk a székre, vagy a talpaink alá valami lapos tárgyat. A lábújjhegyek kb. 10-12 cm-re vannak egymástól, a sarkak 5 - 6 cm-re. A székre egészen a támláig hátra ülünk, de nem támaszkodunk neki. Mellünket ...
Legelőször gondolatunkkal és akartunkkal igyekszünk testünket teljesen ellazítani.
Ez úgy történik, hogy gondolatunkkal végigfutunk egész testünkön: jobb láb, jobb test fél, jobb kéz és kar, jobb fejrész, tarkó, szemek, száj, áll, fogak, nyelv, bal kar és kéz, bal test fél, bal láb, medenceüreg nemi szervei, végbél, vastag-, vékonybél, gyomor, nyelőcső, máj, lép, vesék, rekeszizom, tüdők, szív.
Eközben igyekszünk feszteleníteni, ellazítani minden testrészünket, s az összes feszültséget, ...
A légzés legfőbb szabálya, hogy nem szabad erőltetni, itt követik el a legtöbb hibát. Semmi sem oly fontos és szükséges az életben, mint a légzés, semmilyen tudomány, művészet sem oly életbevágóan fontos, mint ez. Csak hosszantartó és óvatos gyakorlásokkal lehet a boldogság e kincses kamrájában előrejutni.
A természet sehol, de legfőként itt nem tűr erőszakot. Az erőltetés feszültséget idéz elő; márpedig a fesztelenség igen-igen fontos kelléke a tudatos légzésgyakorlásnak. Ezért vannak, akik ellenzik ...
Az élet legszükségesebb része a légzés, és mégis talán erre fordítunk a legkevesebb gondot. Ugyan az utóbbi időben e téren egyre jobban kezd érdeklődés támadni, de a gyakorlati eredmény még igen jelentéktelen.
Pedig, ha tudnák az emberek, hogy mi mindent lehet a helyes légzés útján elérni! Helyes légzéssel a betegségek elkerülhetők, önuralomra, önismeretre teszünk szert, melyek segítségével az élet sikereket és boldogságot nyújt számunkra.
Ha szeretne havonta pár alkalommal hasznos információkat kapni tőlünk, akkor iratkozzon fel hírlevelünkre az alábbi űrlapon!